czwartek, 13 października 2016

Na czym polega wybielanie zębów za pomocą pasków?

To, że nasze zęby nie są śnieżnobiałe, zależeć może od wielu czynników. Jeżeli całe życie mają żółtawy odcień, winne mogą być po prostu nasze geny, odpowiadające za taki właśnie kolor naszych kości, czy też ścieranie się szkliwa z wiekiem, przez co prześwitywać zaczyna przez nie ciemniejsza, żywa tkanka zębiny.




W większości jednak przypadków w dużym stopniu za żółty odcień zębów odpowiedzialne są nagromadzone osady – a te, chociaż nadbudowują się przez lata, usunąć możemy szybko.
Jeżeli nie pomagają nam specjalne pasty i płyny, a po usunięciu kamienia u dentysty znów wraca niezbyt estetyczny odcień, paski wybielające na zęby mogą być dobrym rozwiązaniem. To metoda znacznie tańsza niż wybielanie specjalnymi preparatami czy to z użyciem lampy UV w gabinecie, czy wykonanych indywidualnie przez protetyka nakładek, których używa się ze specjalnym żelem.
A efekty u zdecydowanej większości osób, gdy przyczyną żółtych zębów jest picie kawy, wina, spożywanie barwiących owoców czy palenie papierosów, okazują się w zupełności wystarczające.

To, że efekt nie pojawia się po jednym użyciu, kiedy zęby stają się jaśniejsze o kilka tonów od razu, ale wymaga regularnego stosowania przez 7-14 dni, kiedy zmiana pojawia się stopniowo, to dla wielu osób zaleta, bowiem chodząc do pracy nie będziemy budzić sensacji i plotek na temat tego, co dokładnie zrobiliśmy z zębami.

Paski wybielające wykonane są z silikonu – materiału całkowicie bezpiecznego, wykorzystywanego w medycynie na wiele sposobów – pokrytego specjalnym żelem. Najczęściej głównym jego składnikiem jest nadtlenek wodoru. Nałożone na zęby rozpuszczają i usuwają osady odpowiedzialne za nieestetyczny kolor.
Przykleić je należy do zębów w górnym i dolnym łuku z przodu, które widoczne są podczas uśmiechu, najczęściej na około pół godziny dwa razy dziennie, a cała kuracja trwa tydzień lub dwa – zależy to od producenta i rodzaju pasków, różnić się mogą bowiem stężeniem żelu.

Zanim sięgniesz po paski wybielające, skonsultuj się z dentystą, istnieją bowiem przeciwwskazania, jak w przypadku każdej procedury i zabiegu. Zadbać też należy wcześniej o zdrowe zęby i dziąsła, by uniknąć podrażnień.


1 komentarz:

  1. Używałam kiedyś pasków. Były bardzo niewygodne w użyciu i spadały. Zęby trochę się wybieliły ale po kilku miesiącach już nie było widać w ogóle wybielenia.

    OdpowiedzUsuń