Follow by Email

piątek, 27 lutego 2015

Pielęgnacja ciała po zimie

Choć zima jeszcze w pełni, to jednak wielkimi krokami nadchodzą coraz cieplejsze dni. Ciało wymaga, aby zadbać o nie odpowiednio wcześniej.

 

Pielęgnacja ciała w czasie zimy i po zimie


Zima jest trudnym okresem dla naszego ciała. To nie tylko kwestia tego, że mamy mniej chęci do poruszania się, za to zdecydowanie większy apetyt na bardziej kaloryczne, a co najważniejsze ciepłe posiłki i zaczyna się to odbijać na naszej wadze. W tym czasie nie ma łatwo nasza skóra. Łatwo o jej przesuszenie, brak odpowiedniego nawilżenia, szarzenie. Skóra w trakcie zimy zaczyna żyć trochę własnym rytmem i potrzeba o nią odpowiednio zadbać.

Pielęgnacja w czasie zimy


Przede wszystkim potrzeba dostosować kosmetyki do pory roku. Jeśli mamy już pakiet sprawdzonych kosmetyków, które odpowiednio działają na skórę i ciało w czasie zimy, nie warto eksperymentować w tym okresie. Nie trudno jednak o przesuszenie, gdy na dworze mróz i wiatr. W takim wypadku przydają się kosmetyki, które zadbają o dodatkowe nawilżenie. Ponadto skórę trzeba chronić przed promieniami słonecznymi, które wbrew pozorom działają także o tej porze roku. Trzeba więc chronić i nawilżać. Zimą należy także odpowiednio oczyszczać skórę, ale nie doprowadzać do jej przesuszenia. Na wysuszenie narażona jest również skóra ust. Tutaj sprawdzają się pomadki nawilżające i ochronne oraz peelingi. Szczególnie należy zadbać o dłonie i stopy. Po kąpieli wymagają odpowiedniego nawilżenia, bowiem skóra oczyszczona staje się zdecydowanie bardziej podatna na wysuszenie. Należy natomiast unikać gorących kąpieli oraz peelingów gruboziarnistych, które powodują ścieranie naturalnej bariery ochronnej skóry. Zima jest idealnym czasem do wykonywania rozmaitych zabiegów kosmetycznych, a o te można pokusić się, wybierają salon kosmetyczny w Gliwicach dostępny w Internecie pod adresem Tuttibeauty.pl.

Pielęgnacja po zimie


Po zimie skóra traci na swojej kondycji i wymaga także odpowiedniego zadbania o nią, będą to jednak nieco inne zabiegi oraz kosmetyki niż te, które stosujemy w okresie zimowym. Nie trzeba od razu biec do sklepu po nową partię kosmetyków. Z powodzeniem można postawić na domowe sposoby, które pozwolą odzyskać blask i koloryt skóry, po tym ciężkim dla niej okresie. Można pokusić się o zrobienie domowej maseczki, a przepisów na te, w zależności od dręczącego nas problemu jest cała gama. Do tego maseczka do dłoni bądź kąpiel wygładzająca do dłoni. Warto pokusić się również o propozycje, które pozwolą odzyskać blask włosom ugniatanym przez długi czas w czapkach. Gdy chcemy bardziej kompleksowo zadbać o swoje ciało i zacząć przygotowywać je do pory letniej, można postawić na zabiegi odchudzające i wszystkie inne, które sprawią, że zrzucanie kolejnych wierzchnich warstw odzieży nie będzie się wiązało ze wstydem. Dla mieszkańców Śląska idealny może być wspomniany gabinet kosmetyczny z Gliwic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz