Follow by Email

wtorek, 3 listopada 2015

Na ratunek dłoniom


Jesienią i zimą nasza skóra jest szczególnie narażona na niszczące działanie wiatru oraz mrozu, które ją wysuszają i sprawiają, że robi się nieprzyjemna i szorstka w dotyku. Jednym z miejsc naszego ciała, gdzie skóra jest najbardziej podatna na takie działanie jest skóra dłoni. Co roku o tej porze, wiele kobiet skarży się na problem suchej skóry. Nie jest jednak tak, że przypadłość ta dotyka nas tylko w sezonie jesienno-zimowym. Detergenty czy źle dobrane kosmetyki również mają wpływ na stan naszych dłoni, a te przecież są wizytówką każdej kobiety i niezależnie od okoliczności powinnyśmy dbać o nie przez cały rok.

 

 

Krem do rąk to podstawa

Sucha skóra dłoni to przypadłość, która nasila się z wiekiem. Jak wiadomo, młoda skóra ma szybsze skłonności regeneracyjne i łatwiej wchłania wodę. Z tego powodu, już teraz powinnyśmy sobie wyrobić prawidłowe nawyki, tak aby właściwa pielęgnacja skóry dłoni stała się codziennym rytuałem, a nie jedynie ratunkiem w sytuacjach krytycznych. Dobrze dobrany krem do rąk to kosmetyk, który powinien nam towarzyszyć, nie tylko w okresie jesienno-zimowym, ale przez cały rok. Skóra wysusza się nie tylko pod wpływem wiatru czy mrozu, lecz także różnych detergentów, z którymi mamy do czynienia, chociażby podczas sprzątania czy zmywania naczyń. Dobry krem do rąk powinien zawierać substancje natłuszczające i nawilżające. Obecnie, na rynku znajduje się szeroki produktów tego typu. Dzięki temu, możesz być pewna, że znajdziesz taki, który najbardziej będzie odpowiadał Twoim preferencjom, co do zapachu i konsystencji. Nie zapominaj jednak o tym, że powinnaś go zawsze mieć ze sobą w torebce.

Maseczki

Dobrym rozwiązaniem pielęgnacyjnym dla suchej skóry Twoich dłoni są maseczki pielęgnacyjne. Kiedy czujesz, że skóra na Twoich dłoniach jest szorstka albo nieprzyjemnie ściągnięta, nie czekaj ani chwili dłużej i wypróbuj znane i sprawdzone metody. Jedną z takich metod jest maseczka z siemienia lnianego. Len, którego pielęgnacyjne właściwości znane są od lat, ma także zbawienne działanie na skórę dłoni. Dwie łyżki siemienia należy zalać wodą i gotować przez 15-20 minut. Później, w przygotowanym wywarze należy moczyć dłonie przez ok. 5 minut. Potem wystarczy już tylko je osuszyć i dla utrwalenia działania wklepać w skórę krem nawilżający. Siemię delikatnie otuli Twoje dłonie, tworząc pod skórą warstwę zatrzymującą wilgoć na dłużej.

Nie zapominaj o rękawiczkach

Wszystkie zabiegi pójdą jednak na marne, jeśli będziesz ciągle zapominać o rękawiczkach. W okresie jesienno-zimowym nie możesz zaniedbywać swoich dłoni. Nawet krótka chwila spędzona na wietrze i mrozie jest dla nich prawdziwą męką. Pamiętaj o tym. A jeśli masz tendencję do gubienia rękawiczek, zawsze noś zapasową parę w torebce. Podobnie, podczas sprzątania, zmywania i innych czynności domowych, podczas których używasz detergentów, zawsze zakładaj rękawiczki ochronne. Pamiętaj o tym, że z wiekiem Twoja skóra robi się mniej odporna na szkodliwe działanie, dlatego już dzisiaj zacznij właściwie o nią dbać.
.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz