Follow by Email

piątek, 29 stycznia 2016

Akcesoria do makijażu - rodzaje sztucznych rzęs

Zalotnie podkręcone i długie rzęsy to marzenie wieku kobiet. Rzęsy możemy pogrubiać, przedłużać i podkręcać na rożne sposoby. Jak wybrać rzęsy, by uniknąć efektu sztuczności i czym różnią się od siebie metody doczepiania rzęs?
 

 

Kika słów o historii sztucznych rzęs


Pierwsze próby przedłużenia rzęs prowadzą do filmu „Intolerance”. Amerykański reżyser D. W. Griffith w 1916 roku chcąc stworzyć postać idealnej księżniczki, której intrygujące spojrzenie przyciągnie widzów niemego kina, przygotował dla odtwórczyni głównej roli sztuczne rzęsy. Były one wykonane z przyklejonych do gazy ludzkich włosów.

Długość, grubość i podkręcenie sztucznych rzęs

 

Drogeria internetowa, np. superkoszyk.pl wśród akcesoriów do makijażu oferuje różne rodzaje sztucznych rzęs. Ich grubość wynosi zwykle od 0,15 mm do 0,30 mm. Długość sztucznych rzęs mieści się w przedziale 8-16 mm. Są one zwykle wykonywane z jedwabiu, materiału syntetycznego lub połączenia tych dwóch tworzyw. Sztuczne rzęsy imitują rzęsy naturalne dzięki temu, że są podkręcone. Rozróżniamy cztery rodzaje podkręceń rzęs.

- Typ J –  rzęsy są niemal proste. Podwinięta jest wyłącznie ich końcówka.
- Typ B – przypominają naturalne rzęsy delikatnie podkręcone zalotką.
- Typ C – najpopularniejszy rodzaj rzęs. Są mocno podkręcone, ale nie dające efektu sztuczności.
- Typ D – bardzo mocno podkręcone rzęsy. Zalecane wyłącznie na szczególne okazje.

Grubość, typ podkręcenia i długość sztucznych rzęs zależy od indywidualnej budowy oka i efektu, jaki chcemy osiągnąć.

Techniki przyklejania sztucznych rzęs


Jeżeli zależy nam na jednorazowym efekcie przedłużenia i zagęszczenia rzęs najlepiej zdecydować się na przyklejenie gotowego szablonu. Oprócz tradycyjnych czarnych rzęs, wśród gotowych szablonów znaleźć można także rzęsy przeznaczone na specjalne okazje, np. imprezy tematyczne – są to rzęsy kolorowe, o różnych kształtach lub wykonane z ozdobnych piórek. Innym rodzajem są składające się z kilku sztucznych włosków – kępki. Są one doklejane są do naturalnych rzęs. Zaletą tej techniki jest szybka aplikacja. Kolejna technika – „kocie oko” polega na przedłużeniu rzęs wyłącznie przy zewnętrznym kąciku oka. Taki zabieg sprawia, że oko wygląda bardziej tajemniczo. Przedłużanie rzęs 1:1, 2:1 i 3:1 oznacza liczbę sztucznych rzęs doczepianych do naturalnego włoska. Wśród tych trzech metod najbezpieczniejsza jest technika doklejania jednego jedwabnego włoska do jednej naturalnej rzęsy. Zbyt duże obciążenie włosków może powodować ich przedwczesne wypadanie i sklejanie krótkich, dopiero narastających rzęs, co w efekcie poważnie osłabi kondycję naturalnych rzęs.

 

Zobacz też: 

Piękne spojrzenie i zdrowe rzęsy

Farby do włosów domowa koloryzacja krok po kroku

 

 

1 komentarz:

  1. Bardzo fajny opis rodzajów sztucznych rzęs. Ja swoje maturalne mam bardzo krótkie i niewidoczne dlatego w końcu postanowiłam załoźlżyć sztuczne z norki syberyjskiej.nie wiem jak będą się sprawować:)ale moich rzęs nie jest mi żal, bo nigdy nie miałam efektu powłuczystego ...a tak nam i nie muszę stosować tuszy i czarnej kreski,żeby coś na oku się działo.pozdrawiam http//gray50plus50dresses.bl9gspot.com

    OdpowiedzUsuń