Follow by Email

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Test robota sprzątającego Neato Robitics - opinia o automatycznym odkurzaczu amerykańskim

Jak wiecie kochani uwielbiam testować wszelkiego rodzaju nowinki, szczególnie ułatwiające prace domowe. Tym razem mam możliwość zaprezentowania Wam amerykańskiego robota sprzątającego czyli automatyczny odkurzacz Neato Robotics Signature PRO.


Oto krótki filmik prezentujący pracę robota w moim mieszkanku:


Jest to naprawdę zaawansowany technologicznie robot, wyposażony w czujniki laserowe, o unikalnym kształcie, który pozwala dotrzeć do zakamarków i wysprzątać kąty naszego mieszkania i domu.

Opakowanie - robot jest opakowany w eleganckie tekturowe pudełko, wyposażony w stację dokującą, dodatkowe filtry, wtyczkę, zapasową szczotkę. Wystarczy wyjąć odkurzacz z opakowania, podładować według instrukcji i cieszyć się tym domowym pomocnikiem.

Kształt - nie bez znaczenia jest jego kształt, przeważnie roboty posiadają okrągły kształt, ale ten jest w formie litery D, co znacznie ułatwia dotarcie do newralgicznych miejsc takich jak zakamarki czy kąty domu.

Czyszczenie - Odkurzacz czyści powierzchnie twarde i miękkie np. dywany, wykłądzinę, ale też radzi sobie z parkietem, terakotą.

Działanie - można zaprogramować go na wybrany dzień tygodnia i godzinę, aby odkurzył mieszkanie podczas gdy domowników nie ma w mieszkaniu. Wracamy do czystego i pachnącego domu. Idealny dla alergików - naprawdę świetnie radzi sobie z kurzem, polecam szczególnie jak w moim przypadku osobom posiadającym zwierzęta. Naprawdę bardzo ładnie poradzi sobie z wyczyszczeniem z sierści zwierząt.
Odkurzacz działa w miarę cicho. Nie trzeba zmieniać żadnych torebek, kupować itp, ponieważ wewnątrz jest plastikowy pojemnik, który wystarczy po prostu opróżnić i od razu z powrotem zamontować w odkurzaczu. Szybko, czysto i przyjemnie!

Podsumowanie -  robot w 100 % spełnił moje oczekiwanie, jest naprawdę prosty w obsłudze i co najważniejsze działa cichutko. Jestem osobą dośc pedantyczną i obawiałam się, że nie poradzi sobie z zakamarkami i sierścią psa, ale niepotrzebnie. Po każdorazowym użyciu dywan i cała podłoga w mieszkaniu lśni czystością a pojemnik na brud jest zawsze pełen. Robot jest moim pomocnikiem, bez którego nie wyobrażam sobie teraz życia. Podczas gdy mieszkanie jest odkurzane, ja gotuję obiad lub przygotowuję potrawy dla gości, czasem po prostu nie robię nic tylko leżę i się cieszę, że spotkało mnie takie szczęście. Polecam każdemu, osoby, które u mnie były i widziały jak pracuje Neato Robotics są w szoku i wiem, że już zbierają pieniążki na jego zakup.

Neato Robotics to produkt markowy, wyposażony w lasery najnowszej generacji, produkt jest na gwarancji, polecam naprawdę tę markę, bo sprawdziłam i jest to produkt wysokiej klasy!


Robot jest do kupienia w wielu sklepach na terenie całego kraju np: electro.pl, merlin, pl, mall, komputronik.pl pl i wiele innych. Cena około 1800 zł

robotwięcej informacji: 4robotics.com.pl


opis producenta:

Główną cechą wyróżniającą sprzęt Neato Robotics wśród innych urządzeń tego typu jest jego kształt. Odkurzacz o kształcie litery „D” został tak zaprojektowany nie przez przypadek. Płaski, a nie okrągły front, ma umożliwić docieranie do rogów pomieszczeń. Producent zrezygnował przez to ze szczotek bocznych.
Do nawigacji w pomieszczeniu urządzenie wykorzystuje laserowy dalmierz. Dzięki niemu tworzy dookólną wirtualną mapę domu i wykrywa przeszkody. W efekcie urządzenie zawsze wie gdzie się znajduje. Robot dzięki systematycznemu przemieszczaniu się po podłodze oszczędza czas i energię. Większość mocy przekazywana jest do mocnego silnika turbiny ssącej. Według producenta, model ssący przewyższa wszystkie dotychczas spotykane roboty odkurzacze.
Działanie turbiny ssącej polega na tej samej zasadzie, co działanie turbiny w silnikach odrzutowych. Odśrodkowy wentylator kompresyjny wytwarza podciśnienie, a przepływ powietrza następuje według zasad przepływu w silnikach odrzutowych.
Niski profil robota – ok. 10cm pozwala na sprzątanie pod stołami, łóżkami lub sofami.
Robot posiada wyjątkowo szeroką, wśród odkurzaczy automatycznych, obrotową szczotkę, która dokładnie trzepie dywany. Jest też listwa zgarniająca do efektywnej pracy na twardych podłogach. Filtr elektrostatyczny, wychwytujący najdrobniejsze cząstki kurzu, ma dokładnie filtrować powietrze. Zbiornik na kurz ma pojemność 0,66l.
Opcja programowania czasu startu umożliwia ustawienie sprzątania na dowolną porę każdego z dni tygodnia.
Urządzenie ma wbudowany port USB co po podłączeniu go do komputera pozwala na samodzielną aktualizacje oprogramowania.
Odkurzacz sam odnajdzie drogę do stacji ładowania – niezależnie od tego, czy już skończył sprzątanie, czy po prostu zabrakło mu energii w akumulatorach. Może wznawiać czyszczenie po doładowaniu nawet 3 razy. W trakcie jednej sesji zdoła pokryć nawet 200m2.
Modele Signature i Signature Pro są już dostępne w Polsce

2 komentarze:

  1. Sam kiedyś kupiłem podobnego robota i byłem bardzo zadowolony. Bardzo fajny gadżet.

    OdpowiedzUsuń
  2. Całkiem niezły ten robot. Przyznam, że bardzo mi się spodobał.

    OdpowiedzUsuń